KATEGORİLERİ SÖRF EDEREK, YENİ SİTELER KEŞFEDİN

Yayıncı Hakkında ve Uyarılarımız

Gerek editör, gerek çevirmen, gerekse de Transorient Enterprises, bu web sitesini hazırlamak için ellerinden gelen gayreti göstermiştir. Transorient Enterprises, web sitenin eksiksiz ve hatasız olduğu yolunda herhangi bir garanti veremez ve hatalı kullanımından kaynaklanacak olası zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu web sitesindeki bilgilerin kullanımından doğabilecek zararlardan dolayı sorumluluk kabul edilemez.

Kullanım ve Değerlendirme Kriterleri

Bu konu rehberi, binlerce web sitesini listeleyerek İnternet kullanıcılarının bilgiyi kolayca ve işe yarar bir şekilde bulabilmelerine yardım etmek amacını güder. Bu siteler kategori olarak yerleştirilmiştir ve en popüler bazı Türkçe ve İngilizce web sitelerine erişim ve bağlantı sağlamaktadır. Bazı sitelerin içeriği birden fazla kategoriye girecek özellikte olmasına rağmen; kategoriden kategoriye aynı sitelere rastlanması engellenmeye çalışılmıştır. Her ne kadar web-reyting.net sizlere World Wide Web’den heyecan verici fikirler ve bilgiler sunmak istese de; bazı sitelerin bu rehbere dahil edilmesi uygun görülmemiş olabilir ve bazı sakıncalı sitelerin çıkarılması için gayret edilmiştir. Bunlardan bazıları ; şiddeti destekleyen, açıkça cinselliği veya yetişkinlere yönelik nefreti veya cinsiyet, din, ulus, özürlülük ve yaş unsurlarına dayanan ayırımcılığı destekleyen, ve yasal olmayan faaliyetleri destekleyen sitelerdir.

Web-reyting.net bir web sitesinde ne aramaktadır? İki kritere öncelik verilmiştir. İlk olarak web-reytıng.net içeriğe ve kullanım kolaylığına önem vermektedir. İkinci olarak da araçlara ve kaynakların kapsamına önem vermektedir. Her ne kadar dolaşım kolaylığı, orjinallik, dizayn, organizasyon, site erişim imkanları, yükleme (download) zamanı ve müşteri hizmetleri önemli olsa da; web sitelerini seçerken ve düzenlerken bu iki kriter verilen kararlarda önemli rol oynar.

Sizlere bu site kolleksiyonunu sunma amacımıza rağmen bazı istisnalar yapılması zorunlu olmuştur ve bütün siteler sizlere sunmak istedikleri bilgi derinliğiyle dahil edilememişlerdir. Birçok site ‘Top’, ‘Best’ veya ‘Hot’ olarak ün kazanmamış olsa da; potansiyelleri ve internet kullanıcılarının ilgisini çektikleri için dahil edilmişlerdir. Bu rehbere dahil edilen diğer siteler, özel grupların ihtiyacını karşılayacak özellik kazanmış ve uzman sayılabilecek sitelerdir. Türkçe web sitelerinin kalitelerinin gelişmesi ve sayılarının artması nedeniyle web-reyting.net tarafından kullanılan kriterler ve bu rehberdeki siteleri listeleme methodu sürekli güncelleştirilecektir.

Ne aradığımızı her zaman çok iyi bilmediğimiz için web-reyting.net bilgi arama sürecinde çağrışımlı bilgi edinmeyi teşvik eder. Web’de dolaşmanın faydalarından biri beklenmedik keşifler yapmaktır. Bu nedenle web-reyting.net tarafından seçilen siteler konu kategorilerinin altına rastgele sıralanır. Her site Türkçe ve İngilizce dili kullanıcıları için değişik fikirler elde edebilecekleri bir tramplendir. Kullanıcıların zevkleri ve kriterleri çeşitli, farklı ve sübjektif olduğu için kullanıcı, ziyaret etmek, keşfetmek ve karar vermek zorundadır.

İnternet’in hızla gelişimi nedeniyle web-reyting.net’de sağlanan bazı bilgiler güncelliğini kaybetmiş, bazı siteler kullanılmaz hale gelmiş olabilir. Bu siteyi güncel halde tutmaya yardım edecek her türlü bilgi değerlendirilecektir.

Sorumluluk Kuralları

Bu sitenin kullanımından veya sitedeki bilgilerin içeriğinden kaynaklanabilecek her tür zarardan, kullanım kusur ve hatalarından, muhtelif eksikliklerden dolayı sorumluluk kabul edilemez. Hukuk, tıp, psikolojik ve diğer uzmanlık alanlarında yardım gerektiği hallerde yetkili uzman profesyoneller aranmalıdırlar.

Transorient Enterprises’ın tamamen kontrolü dışında oluşabilecek, İnternet kullanımında kaynaklanabilecek bir çok faktöre bağlı olarak sitenin işlemesinde farklı biçimlerde sorunlar yaşanabilir (sitenin süresiz faaliyet gösterememesi dahil). Bu nedenle, Transorient Enterprise hiç bir şart altında, sitedeki hizmetlerin sürekli, güvenli veya kesintisiz devam edeceğine dair garanti veya taahhüt vermez.

web-reyting.net tarafından sağlanan link siteleri web-reyting.net’in kontrolü dışında kalmaktadır, bu sebeple Transorient Enterprises, bu sitelerde bulunan bilgi ve eşya alışverişlerinden dolayı sorumlu tutulamaz.

Transorient Enterprises, web-reyting.net’de bulunan bilgi, reklam ve haberlerden veya bunların içeriğinden doğabilecek zarar ve ziyanlardan dolayı sorumluluk kabul edemez. Transorient Enterprises, web-reyting.net kullanıcılarının fiil ve faaliyetlerinden dolayı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

web-reyting.net, sitemizi kullanırken bilgisayarlarınızda oluşabilecek arızalardan, bilgi kayıplarından ve diğer teknik arızalardan dolayı kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Genel olarak Transorient Enterprises tarafından sağlanan bilgi ve hizmet temininden veya eksikliğinden dolayı meydana gelebilecek tam veya kısmi zarar ve ziyandan sorumlu tutulamaz. 

<<Ana Sayfa